Kurumsal

MAS Sinai Kimdir?

1990 yılı itibariyle elektrik sektöründe yer alan, 35 yıllık tecrübesiyle trafo tesisleri, dağıtım iletim sistemleri, güç sistemleri, kompanzasyon, harmonik filtreler, enerji nakil hatları, yenilenebilir enerji gibi birçok alanda faaliyet göstermiş köklü bir kuruluşun günümüz öncüsüdür.

2014 yılından itibaren özellikle yenilenebilir enerji alanında aktif olarak faaliyet gösteren MAS SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş.; Lisanlı ve Lisanssız arazi üzeri güneş enerji santralleri, çatı üzeri güneş enerji santralleri, enerji nakil hatları, trafo ve dağıtım tesisleri işlerinde anahtar teslimi mühendislik, tedarik ve inşaat hizmetleri sunmaktadır. Alanında uzman profesyonellerden oluşan mühendis ekibi ile MAS SINAİ bu güne kadar müşterileri için en prestijli ve son derece zorlu EPC projelerini hayata geçirmiştir.

Tarihçe

 • 1990Özaydınlar Elektrik Şirketinin Kuruluşu

 • 1995Özaydınlar Elektrik LPG Enerji Sistemleri Sanayi Tic. Ltd. Şti.'nin Kuruluşu

  Hollanda'dan Prins Marka Araç LPG Kitlerinin Türkiye'ye İthalatı
 • 20133A Enerji'nin Kuruluşu

 • 2017Türkiye'nin 200 MW'lık Kapasiteye Sahip Güneş Paneli Fabrikasının Kuruluşu

 • 2018MAS Sınai Ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'nin Kuruluşu

 • 2018TMS Foundry'nin Kuruluşu

 • 2021Hibrit GES Başvurusu Tamamlanan 100 MW Kapasitenin 40 MW Biyokütle, Hibrit Ön Lisanslarının

  Lisansa Dönüştürülmesi Ön Lisans Başvurusu Tamamlanan 60 MW Kapasitenin Milli Emlak Müdürlüğü'nden Arazi Tahsisinin Tamamlanması
 • 2021Ark Atık'ın Kuruluşu

 • 2021Orman Atık İşletmesinin Alımı Kuruluşunda

  Ark Atık'ın 9000 Ton/Ay Olarak Üretime Başlaması

Mas Sınai 250+ MW'ı aşan portföyü ile Güneş enerji santrallerinin planlanması, inşası, montajı, devreye alınması ve bakımı konularında uzmanlaşmış, genç ve dinamik kadrosu ile Türkiye'deki en iyi EPC oyuncuları arasındadır. Müşteri gereksinimlerine bağlı olarak birkaç kilowatt'tan megawatt'a kadar her boyutta yenilikçi güneş enerjisi santralleri inşa etmek için yılların deneyimine ve profesyonel mühendis ekibine sahiptir.

Şirket, Solar EPC işlerinde büyük bir ivme ile büyüyerek yoluna devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışında 250+ MW güneş enerjisi santralinin işletmeye alınmasına ek olarak güneş enerjisi santrallerinin 1000+ KM enerji nakil hatlarını tamamladı.

Mas Sınai, grup şirketleri ile birlikte güneş enerji santrallerinin yanı sıra enerji depolama, geri dönüşüm, biyokütle gibi farklı sektörlerde de faaliyet gösteren İmalatçı / Üretici bir firmadır.

Bununla birlikte GJL-150, GJL-200, GJL -300, EN-GJS-400, EN-GJS-500, EN-GJS-600 ve özel istek üzerine alaşımlı parçaları modelleyip dökebilmekte, ihtiyaç duyulması halinde işleme yapabilmektedir.